V okolních lesích je bezesporu spoustu zajímavých běžeckých tras. Vybrali jsme dvě, které vedou především lesy a loukami.

TŘEMI ČÁSTMI OBCE

Nejsnadnější a nejkratší trasa vede přes všechny místní části naší obce Vavřinec, Suchdol a Veselici. Osadu Nové Dvory si můžete proběhnout po trase Pustým žlebem. Po cestě budete míjet minimálně tři místní minifarmy.

 MEZI TŘEMI RYBNÍKY

Rybníky, lesy pole, a louky to je charakteristika této trasy. U rybníků Račák, který je přímo u prostřed lesa, a rybníku Podolí si můžete oddychnout a načerpat novou energii na další kilometry.  Trasa je záměrně volena mimo obydlené oblasti, aby jste si mohli v klidu vychutnat krásy zdejší čisté přírody.

PUSTÝM ŽLEBEM

Příznivce vyšších převýšení určitě potěší tato trasa. Po krátkém ochlazení organismu mezi skálami Pustého žlebu, vás čeká strmý výstup, který končí u zříceniny hradu Blansek. Lipová alej (alej roku 2013) vám umožní nejen fyzický, ale i psychický oddych. Na rozcestí pod rozhlednou vás překvapí nádherná vyhlídka na Drahanskou vrchovinu.

OKOLO ROZHLEDNY

Rozhledna je zajímavým turistickým bodem nejen naší obce, ale i této trasy. Cesta vede převážně lesem. Cestou budete míjet restauraci Obůrka, kde si můžete dát malý dopping na další polovinu trasy.

ČTVRTMARATON

Malý trénink k cestě na maraton. Trasa vás provede místními částmi obce, Pustým žlebem k zříceniny hradu až k rozhledně. Čtvrtmaraton je už pro zdatné běžce, a kdo ji zvládne 4x za sebou má u nás noc zdarma.

Komentáře nejsou povoleny.

About Us

Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper.

Nejnovější komentáře