V okolních lesích je bezesporu spoustu zajímavých běžeckých tras. Vybrali jsme dvě, které vedou především lesy a loukami.

TŘEMI ČÁSTMI OBCE

Nejsnadnější a nejkratší trasa vede přes všechny místní části naší obce Vavřinec, Suchdol a Veselici. Osadu Nové Dvory si můžete proběhnout po trase Pustým žlebem. Po cestě budete míjet minimálně tři místní minifarmy.

 MEZI TŘEMI RYBNÍKY

Rybníky, lesy pole, a louky to je charakteristika této trasy. U rybníků Račák, který je přímo u prostřed lesa, a rybníku Podolí si můžete oddychnout a načerpat novou energii na další kilometry.  Trasa je záměrně volena mimo obydlené oblasti, aby jste si mohli v klidu vychutnat krásy zdejší čisté přírody.

PUSTÝM ŽLEBEM

Příznivce vyšších převýšení určitě potěší tato trasa. Po krátkém ochlazení organismu mezi skálami Pustého žlebu, vás čeká strmý výstup, který končí u zříceniny hradu Blansek. Lipová alej (alej roku 2013) vám umožní nejen fyzický, ale i psychický oddych. Na rozcestí pod rozhlednou vás překvapí nádherná vyhlídka na Drahanskou vrchovinu.

OKOLO ROZHLEDNY

Rozhledna je zajímavým turistickým bodem nejen naší obce, ale i této trasy. Cesta vede převážně lesem. Cestou budete míjet restauraci Obůrka, kde si můžete dát malý dopping na další polovinu trasy.

ČTVRTMARATON

Malý trénink k cestě na maraton. Trasa vás provede místními částmi obce, Pustým žlebem k zříceniny hradu až k rozhledně. Čtvrtmaraton je už pro zdatné běžce, a kdo ji zvládne 4x za sebou má u nás noc zdarma.

Komentáře nejsou povoleny.