Z ochozu rozhledny až na dno Macochy

délka trasy: 11 km

Vzhledem k tomu, že přímo kolem nás vede spousta turistických tras, vybrali jsme pro vás námi nejoblíbenější. Vyjdete tak přímo od Dvou šestek (A) a po modré značce dorazíte po cca 700 m k rozhledně Podvrší (B), kde si zajisté vychutnáte úžsný výhled po okolí. Očarováni krásou Moravského krasu, budete pokračovat po modré značce až na Obůrku (C), kde je nově zrekonstruovaná restaurace. Posíleni výtečnou kuchyní zabočíte na zelenou turistickou značku a ta vás přivede k Novodvorské aleji (D). Je to krásná staletá lipová alej, která vede ke zříceni hradu Blansek (E). Kolem několika dochovalých zdí sejdete z příkrého kopce a objevíte se přímo v srdci Krasu u Punkevních jeskyní (F). Po prohlídce jeskynního systému nasedněte na lanovku a ta vás vyveze na horní můstek světoznámé propasti Macocha. Cesta nazpět povede přímo tudy, žlutá trasa vás přivede k vyhlídce koňské spády (G), dál se budete držet žluté značky až k rozcestí Nad Pustám žlebem (H), kde se odpojíte a dolů do žlebu sestoupíte po zelené a té se budete držet nadále až do přilehlé vesnice Suchdolu (I). Odtud je to už jen, co by kamenem dohodil do Veselice  ke Dvoum šestkám, kde vás čeká příjemný odpočinek.

 

S lanem nikoli do jeskyní, ale za relaxem

délka trasy: 18 km

(A) Druhá trasa vyráží také z přímo z místa pobytu. Vydáte se po modré turistické značce přes obec Vavřinec (B) mezi poli a loukami a po cca 4 km se dostanete do Sloupu. Ve Sloupě vás přivítají tyčící se skály přímo na sloupsko-šošuvskými jeskyněmi s jeskyní Kůlnou (C), bohatou na naleziště kosterních pozůstatků. Zastavit se tu můžete i na oběd či krátké občerstvení. Vybírat můžete ze dvou hotelů. Ze Sloupu se pustíte po červené turistické stezce směrem na Šošůvku, kde doporučujeme vystoupat na vrchol Helišovi skály (D). Je z ní krásná vyhlídka na Moravský kras, je také nejvyšším vrcholem Moravského krasu. Využít pod ní můžete i koupání v zatopeném lomu. Další kroky vedou po červené až na Holštejn, kde je můžete prozkoumat zříceninu hradu Holštejna (E) po cca 2 km dále po červené odbočíte na zelenou a asi po 300 m  je přírodní areál Velká dohoda – lanové centrum (F). Až si vyzkoušíte projet lanovkou přes lom, cesta pokračuje po opětovném napojení na červenou a vede do vesnice Ostrov u Macochy k jeskyni Balcarce (G). Když se rozhlédnete uvidíte odsud rozhlednu ve Veselici, tím směrem pak také povedou vaše kroky zpět k místu pobytu. Chytnete se zelené značky a ta vás dovede přes Pustý žleb (H) do vesnice Suchdol, která je už necelý 1 km od konce této vaší tůry.

Komentáře nejsou povoleny.

About Us

Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper.

Nejnovější komentáře