HRADY, ZÁMKY, ZŘÍCENINY

ZŘÍCENINA HRADU BLANSEK

v přilehlém lese se nachází zřícenina hradu Blansek, cesta k němu vede Novodvorskou lipovou alejí. Přímo kolem částí dochovalých zdí vede cestička, kterou se dostanete až k punkevním  jeskyním.

ZÁMEK RÁJEC NAD SVITAVOU

Zámek v Rájci-Jestřebí je cca 7 km od našeho ubytování. Po žluté turistické značce se k němu dostanete za 2 hodinky klidné chůze. Zámek je ukázkou venkovského sídla z II. poloviny 18. století. Patří k architektonickým klenotům Čech i Moravy.

ZŘÍCENINA HRADU HOLŠTEJNA

Zajímavou tůru můžete podniknou ke hradu Holštejnu. Od dvou šestek je vzdálen 6,5 km a nachází se v těsné blízkosti obce Holštejn. Hrad se nachází na kopci, kde můžete procházet dochovalými částmi zdí a nechat pracovat svoji fantazii o kráse původního hradu. Pod hradem můžete nakouknout i do jeskyně Hladomorna.

ZÁMEK BLANSKO

Zámek Blansko je v dnešní době veřejnosti přístupný jen jako muzeum. Najdete tu expozice blanenské litiny, Moravského krasu, historie zámku. Na zámku se pořádá také spousty akcí a koncertů. Aktuální dění najdete i v našich Aktualitách.

zámek blansko

HRAD BOSKOVICE

V nedalekých Boskovicích můžete navštívit jak hrad – spíše rozsáhlá a zpřístupněná zřícenina hradu Boskovice. Je odtud krásný výhled na celé okolí Boskovic. Hradem můžete procházet sami podle plánku s psaným průvodcem a je tak na každém, jak dlouho, kde se zdrží a nechá se unášet vlastní fantazií do historie.

ZÁMEK BOSKOVICE

Zámek v Boskovcicích je krásný empírový zámek z 19. století. Na zámku probíhá spoustu zajímavých akcí, lákající návštěvníky. Každoročně to jsou např. šermířská vystoupení nebo kostýmované prohlídky. V aktualitách se můžete podívat, v kterých termínech probíhají.

NOVÝ HRAD

Nový hrad je zrekonstruovaná zřícenina hradu. Leží mezi Adamovem a Olumočany. Počátkem 80. let se jeho záchrany ujali nadšenci, kteří hrad pod hlavičkou Českého svazu ochránců přírody převzali v roce 1990. Hrad je veřejnosti přístupný a konají se zde různé akce.

V roce 1994 se na hradě točil film V erbu lvice, dále pohádka O králi, hvězdáři, kejklíři a třech muzikantech z roku 1996 a v roce 2006 pohádka Tajemství Lesní země. V roce 2011 se pak natáčela pohádka Sněžný drak.

 

Komentáře nejsou povoleny.

About Us

Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper.

Nejnovější komentáře