ZŘÍCENINA HRADU BLANSEK

v přilehlém lese se nachází zřícenina hradu Blansek, cesta k němu vede Novodvorskou lipovou alejí. Přímo kolem částí dochovalých zdí vede cestička, kterou se dostanete až k punkevním  jeskyním.

ZÁMEK RÁJEC NAD SVITAVOU

Zámek v Rájci-Jestřebí je cca 7 km od našeho ubytování. Po žluté turistické značce se k němu dostanete za 2 hodinky klidné chůze. Zámek je ukázkou venkovského sídla z II. poloviny 18. století. Patří k architektonickým klenotům Čech i Moravy.

ZŘÍCENINA HRADU HOLŠTEJNA

Zajímavou tůru můžete podniknou ke hradu Holštejnu. Od dvou šestek je vzdálen 6,5 km a nachází se v těsné blízkosti obce Holštejn. Hrad se nachází na kopci, kde můžete procházet dochovalými částmi zdí a nechat pracovat svoji fantazii o kráse původního hradu. Pod hradem můžete nakouknout i do jeskyně Hladomorna.

ZÁMEK BLANSKO

Zámek Blansko je v dnešní době veřejnosti přístupný jen jako muzeum. Najdete tu expozice blanenské litiny, Moravského krasu, historie zámku. Na zámku se pořádá také spousty akcí a koncertů. Aktuální dění najdete i v našich Aktualitách.

zámek blansko

HRAD BOSKOVICE

V nedalekých Boskovicích můžete navštívit jak hrad – spíše rozsáhlá a zpřístupněná zřícenina hradu Boskovice. Je odtud krásný výhled na celé okolí Boskovic. Hradem můžete procházet sami podle plánku s psaným průvodcem a je tak na každém, jak dlouho, kde se zdrží a nechá se unášet vlastní fantazií do historie.

ZÁMEK BOSKOVICE

Zámek v Boskovcicích je krásný empírový zámek z 19. století. Na zámku probíhá spoustu zajímavých akcí, lákající návštěvníky. Každoročně to jsou např. šermířská vystoupení nebo kostýmované prohlídky. V aktualitách se můžete podívat, v kterých termínech probíhají.

NOVÝ HRAD

Nový hrad je zrekonstruovaná zřícenina hradu. Leží mezi Adamovem a Olumočany. Počátkem 80. let se jeho záchrany ujali nadšenci, kteří hrad pod hlavičkou Českého svazu ochránců přírody převzali v roce 1990. Hrad je veřejnosti přístupný a konají se zde různé akce.

V roce 1994 se na hradě točil film V erbu lvice, dále pohádka O králi, hvězdáři, kejklíři a třech muzikantech z roku 1996 a v roce 2006 pohádka Tajemství Lesní země. V roce 2011 se pak natáčela pohádka Sněžný drak.

 

Komentáře nejsou povoleny.