Většina zpřístupněných jeskyní je v okolí 10 km. Můžete tak projít nejkrásnější lokality Moravského krasu po turisticky značených cestách.

PUNKEVNÍ JESKYNĚ A PROPAST MACOCHA

Nejnavštěvovanější oblast z celého Moravského krasu. Nejen to že, navštívíte jeskyně s překrásnou krápníkovou výzdobou, ale také máte možnost částí jeskyně projíždět na lodičkách. K punkevním jeskyním vede cesta od Skalního mlýna, kde je velké parkoviště. Cestu můžete zdolat pěšky nebo využít vláčku. Přímo od punkevních jeskyní se pohodlně dostanete k propasti Macocha lanovkou.

SLOUPSKO-ŠOŠŮVSKÉ JESKYNĚ

Pozoruhodné jeskyně plné propastí a krápníkové výzdoby jsou v nedaleké obci Sloup. Jako jediné nabízí kromě standardních prohlídkových okruhů i okruh historický a pro zdatné návštěvníky i okruh do spodních pater. Můžete tak blíže poznat svět speleologů.  Na závěr prohlídkové trasy je známé archeologické naleziště jeskyně Kůlna. Z místa pobytu vede turistická trasa přímo k jeskyním přes Suchdol a Pustý žleb.

JESKYNĚ BALCARKA

V nedalekém Ostrově u Macochy leží další z jeskyní a to jeskyně Balcarka. Je tu naleziště ohnišť a nástrojů z doby kamenné a co hlavně, uvidíte tu nejkrásnější krápníkovou výzdobu. I sem se pohodlně dostanete po turistické stezce.

KATEŘINSKÁ JESKYNĚ

jeskyně leží asi 500 m od Skalního mlýnu – informačního střediska Punkevního systému. Tato jeskyně je na krápníkovou výzdobu nejchudší, za to tu najdete největší jeskynní prostoru. Má výbornou akustiku takže bývá hojně využívána na hudební a pěvecké koncerty.

 

JESKYNĚ VÝPUSTEK (23 km)

Jeskyně Výpustek se nachází v údolí Křtinského potoka mezi Křtinami a Adamovem. Okolí jeskyně bylo donedávna přísně střeženým vojenským prostorem. Na kompletně bezbariérové prohlídkové trase dlouhé přibližně 600 metrů si můžete prohlédnout vestavbu velitelského vojenského stanoviště a vlastní jeskynní chodby Výpustku, přibližně v podobě, jak je opustila německá armáda v roku 1945, a to včetně zbytků podzemní kotelny. Po úpravách prohlídkové trasy v prosinci 2008 a 2009 se objevila mnohá krápníková výzdoba a otevřely se propasti směřující ke spodnímu patru jeskyně.

 

 

JESKYNĚ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ (32 km)

jeskyně Blanických rytířů je uměle vytvořená pískovcová jeskyně. Najdete ji nedaleko Kunštátu v malé obci Rudka.(32 km)

 

 

 

 

 

Komentáře nejsou povoleny.

About Us

Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper.

Nejnovější komentáře