Všechny ze zpřístupněných jeskyní jsou od místa pobytu v dosahu 5 km turistickými stezkami. Můžete tak projít nejkrásnější lokality Moravského krasu přímo po svých. Pár tipů kudy se vydat najdete taky v sekci TRASY.

PUNKEVNÍ JESKYNĚ A PROPAST MACOCHA

Nejnavštěvovanější oblast z celého Moravského krasu. Nejen to že, navštívíte jeskyně s překrásnou krápníkovou výzdobou, ale také máte možnost částí jeskyně projíždět na lodičkách. K punkevním jeskyním vede cesta od Skalního mlýna, kde je velké parkoviště. Cestu můžete zdolat pěšky nebo využít vláčku. Přímo od punkevních jeskyní se pohodlně dostanete k propasti Macocha lanovkou.

SLOUPSKO-ŠOŠŮVSKÉ JESKYNĚ

Pozoruhodné jeskyně plné propastí a krápníkové výzdoby jsou v nedaleké obci Sloup. Jako jediné nabízí kromě standardních prohlídkových okruhů i okruh historický a pro zdatné návštěvníky i okruh do spodních pater. Můžete tak blíže poznat svět speleologů.  Na závěr prohlídkové trasy je známé archeologické naleziště jeskyně Kůlna. Z místa pobytu vede turistická trasa přímo k jeskyním přes Suchdol a Pustý žleb.

JESKYNĚ BALCARKA

V nedalekém Ostrově u Macochy leží další z jeskyní a to jeskyně Balcarka. Je tu naleziště ohnišť a nástrojů z doby kamené a co hlavně, uvidíte tu nejkrásnější krápníkovou výzdobu. I sem se pohodlně dostanete po turistické stezce.

KATEŘINSKÁ JESKYNĚ

jeskyně leží asi 500 m od Skalního mlýnu – informačního střediska Punkevního systému. Tato jeskyně je na krápníkovou výzdobu nejchudší, za to tu najdete největší jeskynní prostoru. Má výbornou akustiku takže bývá hojně využívána na hudební a pěvecké koncerty.

JESKYNĚ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ

jeskyně Blanických rytířů je uměle vytvořená pískovcová jeskyně. Najdete ji nedaleko Kunštátu v malé obci Rudka.

jeskyně Blanických rytířů

jeskyně Blanických rytířů

Komentáře nejsou povoleny.