Všechny ze zpřístupněných jeskyní jsou od místa pobytu v dosahu 5 km turistickými stezkami. Můžete tak projít nejkrásnější lokality Moravského krasu přímo po svých. Pár tipů kudy se vydat najdete taky v sekci TRASY.

PUNKEVNÍ JESKYNĚ A PROPAST MACOCHA

Nejnavštěvovanější oblast z celého Moravského krasu. Nejen to že, navštívíte jeskyně s překrásnou krápníkovou výzdobou, ale také máte možnost částí jeskyně projíždět na lodičkách. K punkevním jeskyním vede cesta od Skalního mlýna, kde je velké parkoviště. Cestu můžete zdolat pěšky nebo využít vláčku. Přímo od punkevních jeskyní se pohodlně dostanete k propasti Macocha lanovkou.

SLOUPSKO-ŠOŠŮVSKÉ JESKYNĚ

Pozoruhodné jeskyně plné propastí a krápníkové výzdoby jsou v nedaleké obci Sloup. Jako jediné nabízí kromě standardních prohlídkových okruhů i okruh historický a pro zdatné návštěvníky i okruh do spodních pater. Můžete tak blíže poznat svět speleologů.  Na závěr prohlídkové trasy je známé archeologické naleziště jeskyně Kůlna. Z místa pobytu vede turistická trasa přímo k jeskyním přes Suchdol a Pustý žleb.

JESKYNĚ BALCARKA

V nedalekém Ostrově u Macochy leží další z jeskyní a to jeskyně Balcarka. Je tu naleziště ohnišť a nástrojů z doby kamené a co hlavně, uvidíte tu nejkrásnější krápníkovou výzdobu. I sem se pohodlně dostanete po turistické stezce.

KATEŘINSKÁ JESKYNĚ

jeskyně leží asi 500 m od Skalního mlýnu – informačního střediska Punkevního systému. Tato jeskyně je na krápníkovou výzdobu nejchudší, za to tu najdete největší jeskynní prostoru. Má výbornou akustiku takže bývá hojně využívána na hudební a pěvecké koncerty.

JESKYNĚ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ

jeskyně Blanických rytířů je uměle vytvořená pískovcová jeskyně. Najdete ji nedaleko Kunštátu v malé obci Rudka.

jeskyně Blanických rytířů

jeskyně Blanických rytířů

Komentáře nejsou povoleny.

About Us

Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper.

Nejnovější komentáře